Von der Leyen nagyon aggódik a magyarországi helyzet miatt
Az Európai Bizottság elnöke attól tart, hogy a kormányzati intézkedések túl messzire mennek.
Az Európai Bizottság elnöke attól tart, hogy a kormányzati intézkedések túl messzire mennek.
A parlament felfüggesztésével új korszak kezdődik a rendeletileg kormányzó Orbán-rendszer számára éppúgy, mint a parlamentből kiebrudalt ellenzék számára. S ha nem csupán a demokrácia veszteségeit vesszük számításba, hanem az ország házának bezárásával megnyíló új esélyeket is, meglepő eredményre juthatunk: az új korszakban megerősödhet az ellenzék, ha él a lehetőséggel.
A néppárti vezető szerint a járvány leküzdésénél most nincs fontosabb, de ha annak vége, eldöntik, mi legyen a Fidesz sorsa.
Az osztrák közszolgálati ORF riportere még példákat is hozott a műsorban: Franciaországban két, Olaszországban pedig hat hónapra hirdették ki a rendkívüli állapotot. Magyarországon viszont ez korlátlan időre szól.
Akkorát esett reggel óta a forint árfolyama, amilyenhez hasonlót utoljára a 2008-as világválság legsötétebb napjaiban láthattunk. Már nem csak az euróhoz és a dollárhoz, hanem Közép-Európa más devizáihoz képest is rengeteget veszít a magyar pénz az értékéből, az elemzők szerint ebben szerepe van a felhatalmazási törvénynek is.
A demokrata elnökjelöltségért versengő Bernie Sanders a felhatalmazási törvény miatt írt a magyar miniszterelnökről, amit nem hagyhatott szó nélkül a Fidesz alelnöke.
A magyar parlament által hétfőn elfogadott törvényt és annak kormányzati végrehajtását is vizsgálni fogják. Kovács Zoltán államtitkár szerint mindenben egyetért a kormány az EB-elnökkel.